Zaproszenie

Podziel się

Do udziału w Międzynarodowej Konferencji i Dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym Europejskiej Unii Handlu Żywym Inwentarzem i Mięsem (UECBV) oraz Europejskiego Komitetu Mięsnego Młodych (YEMCo) zaprasza Witold Choiński, Prezes Związku Polskie Mięso.

 

Jest mi niezmiernie miło zaprosić na Międzynarodową Konferencję i Doroczne Zgromadzenie Ogólne Europejskiej Unii Handlu Żywym Inwentarzem i Mięsem (UECBV) oraz Europejskiego Komitetu Mięsnego Młodych (YEMCo), które w tym roku odbędą się w Poznaniu w dniach 4-5 października.

Wydarzenie to będzie najważniejszym spotkaniem networkingowym 2021 roku, łączącym wszystkich uczestników sektora z Polski i Europy. Europejski sektor mięsny i hodowlany pragnie nawiązać konstruktywny dialog z instytucjami Polski i UE, aby nadawać kierunek polityce rolno-spożywczej UE w nadchodzących latach. Dwa dni spotkań i wypowiedzi ekspertów z całego świata zapewnią delegatom z całego sektora program najwyższej jakości i wiele okazji do nawiązania kontaktów.

Celem konferencji jest przygotowanie branży do dużych zmian, które nastąpią w kolejnych latach (klimat, pandemie ASF i C19) i wspieranie sektora mięsa poprzez zapewnienie ram współpracy między rolnikami, przemysłem i usługodawcami, a także zaprezentowanie specjalistycznej wiedzy i najlepszych praktyk.

Konferencję otworzą m.in. prezes Związku Polskie Mięso Witold Choiński oraz prezes UECBV Philippe Borremans.

Niektóre z tematów poruszanych na tegorocznego forum to: żywność przyszłości w kontekście szybko zmieniających się wzorów konsumpcji, krajobraz polityczny i jego implikacje dla sektora mięsnego w kontekście implementacji zielonego ładu i strategii „od pola do stołu”, znaczenie handlu w świecie z COVID, a także wyzwania sektora wieprzowiny w czasach ASF.

Mamy nadzieję, że będziecie mogli Państwo dołączyć do nas w Poznaniu w październiku 2021 roku.

Witold Choiński

Prezes Związku Polskie Mięso