Miasto Poznań - miejsce UECBV2021

Podziel się

Poznań - stolica województwa wielkopolskiego jest ważnym centrum gospodarczym, handlowym, naukowym, kulturalnym i turystycznym zachodniej Polski. Tutaj znajduje się najważniejszy ośrodek targowy w kraju.

 

 

Poznań to jedno z najstarszych i największych miast w Polsce. Wizyta w stolicy Wielkopolski stanowi okazję, by zwiedzić miejsce nierozerwalnie związane z początkami Polski. Tutaj swój gród miał książę Mieszko I. Prawdopodobnie także tutaj przyjął chrzest w 966 roku, dołączając do grona średniowiecznych władców Europy.

Odwiedzając Poznań nie sposób ominąć Stery Rynek z przepięknym renesansowym ratuszem. Na zwiedzających czeka również Rogalowe Muzeum Poznania, Jezioro Maltańskie uchodzące za jeden z lepszych i piękniejszych profesjonalnych torów regatowych Europy, dawny Zamek Cesarski oraz Stary Browar – centrum handlu, kultury i edukacji uznane w 2005 roku za najlepsze centrum handlowe średniej wielkości na świecie.

Poznań to także setki klimatycznych kawiarni, klubów, pubów i restauracji rozlokowanych w całym mieście. Działa wśród nich kilka lokali wyróżnionych w prestiżowym żółtym przewodniku kulinarnym “Gault & Millau Polska”.

Na uwage zasługuje także poznańska gwara należąca do najbardziej charakterystycznych w Polsce. Mnóstwo w niej zapożyczeń z języka niemieckiego włączonych w okresie panującego tutaj zaboru pruskiego.